A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
A 260 éve született Kazinczy Ferenc életét és munkásságát felidéző tanulmányi versenyeknek adott helyszínt a Börtönmúzeum.
260 éve született a magyar nyelvújító mozgalom atyja, Kazinczy Ferenc. Életének legfontosabb helyszíne, a ma Sátoraljaújhelyhez tartozó Széphalom, így nem véletlen, hogy emlékezete ma is élő, a helyi kulturális intézmények, iskolák és múzeumok is sokat tesznek azért, hogy a felnövekvő generációk számára se merüljön feledésbe Kazinczy munkássága, a ma is használt magyar irodalmi és köznyelv megteremtése.
Idén két tanulmányi verseny is meghirdetésre került: a sárospataki, sátoraljaújhelyi, mikóházi és karcsai diákok számára már évek óta hagyományos "Kazinczy lábnyomán" tanulmányi verseny a PIM - A Magyar Nyelv Múzeuma, a "Kazinczy 260" pedig a sátoraljaújhelyi Kazinczy Ferenc Általános Iskola szervezésében a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kazinczy iskolák számára. A tematikájában különböző versenyek azonos módszertanra épültek: a tehetséggondozás, a tehetséges fiatalok közösségformálásának erősítését úgy alakították, hogy a különböző helyi intézményekben – így a Börtönmúzeumban is – elhelyezett állomásokon kellett feladatlapokat kitölteni, melyek a nyelvi és történeti megoldásokon túlmutatóan a továbbhaladást is meghatározták (hol, merre található a következő állomás). Mindkét verseny célállomása Széphalom volt, ahol az eredményhirdetés után a diákok főhajtással tisztelegtek Kazinczy Ferenc sírjánál.