A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
A Belügyminisztérium szervezésében, az EFOP 1.3.3-16-2016-00001 azonosítási számú „Fogvatartottak reintegrációja” kiemelt projekt keretében monitoring műhelymunkán vettek részt az EFOP Projekt szakmai megvalósítói. A fókuszcsoport témája az utógondozással kapcsolatos jó gyakorlatok, tapasztalatok megosztása volt.
Az EFOP-1.3.3.-16-2016-00001 azonosító számú, „Fogvatartottak reintegrációja” című kiemelt projekt keretében a Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben „munkaszocializációs”projektelem indult, melynek célja, hogy már a börtönben megkezdődhessen a felkészülés a szabadulás utáni elhelyezkedésre.
A „Fogvatartottak reintegrációja” projekt keretében három megyeszékhelyen (Debrecen, Nyíregyháza, Szolnok) közösségi foglalkoztatók kerültek kialakításra, melyek fő feladata a szabadultak és hozzátartozók támogatása. Ez a szolgáltatás a lakosság számára is elérhető, akár álláskeresésben, akár szociális területen vagy hivatali ügyek intézésében van szükség segítségre.
2021. szeptember 29-én a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Közösségi Foglalkoztató szervezésében jóvátételi program valósult meg Jászapátin, a Szent Vendel Idősek Otthonában. A programon 3 fő szabadult és 1 fő büntetés letöltése előtt álló ügyfél újrafestette az intézet kerti bútorait, valamint kidekorálták a belső tereket a saját maguk által készített fotókkal és grafikákkal.
Jóvátételi szándékkal készült mesekönyv kéziratát adták át az elítéltek. Az EFOP–1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú „Fogvatartottak reintegrációja” kiemelt projekt keretében összesen 49 fő részvételével jóvátételi cél hozta életre a Lélekmesék című mesekönyvet.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet, hat konyhán dolgozó fogvatartottja önként vállalkozott 100 adag egytálétel elkészítésére, melyet a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Szervezete Hajléktalanokat Gondozó Központ otthontalan lakói számára ajánlott fel.
1448 fő fogvatartott szerzett piacképes szakmát az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú „Fogvatartottak reintegrációja” című, 5,734 milliárd forint európai uniós, vissza nem térítendő támogatásból megvalósuló kiemelt projekt keretében. A projekthez szorosan kapcsolódó, hazai forrásból megvalósuló „Fogvatartotti reintegrációs program” keretében további 275 fő tett sikeres vizsgát.
A gazdasági társaságokkal, vállalkozásokkal való együttműködés a Hajdú-Bihar Vármegyei Közösségi Foglalkoztató számára kiemelten fontos, hiszen a hozzá forduló álláskeresők a vállalkozások potenciális munkavállalói.
Mesefigurákat és rajzfilmhősöket ábrázoló festményeket adtak át a Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet képviselői a DE Klinikai Központ Gyermek- és ifjúságpszichiátriai Osztályának pénteken. A fogvatartottak által készített képek otthonosabb környezetet teremtenek a gyógyuláshoz.
605 börtönből szabadult állt munkába vagy regisztrált álláskeresőként a projekt segítségével. A sikeres visszailleszkedést az elérhető szakmaképzések mellett a közösségi foglalkoztató és az utógondozás is segíti. A közösségi foglalkoztató szolgáltatásait eddig 659 fő vette igénybe.