A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Bv. Intézetet 1902-ben alapították, és levéltári anyagok szerint 40-50 fogvatartott dolgozott akkoriban a rabműhelyben. Fő termékük a fonott kosár és a bajuszpödrő dobozka volt, amely iránt nagy kereslet mutatkozott akkoriban.
Az igazság védelmében
Targoncavezetői tanfolyam a gyulai börtönben
2019-05-16 15:28
A Békés Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben 2019. április 13-án 20 fő fogvatartott kezdte meg tanulmányait egy 6 hetes intenzív targoncavezetői tanfolyam keretein belül.
Ezen tanfolyam lezárásaként 2019. május 17-én 6 fős vizsgabizottság előtt adnak számot az eddig megszerzett tudásukról, mind szóban, írásban és gyakorlatban egyaránt. A sikeres vizsgát követően, a fogvatartottak szabadulásuk után egy versenyképes szakmával integrálódhatnak vissza a civil életbe.



