A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú „Fogvatartottak reintegrációja” című kiemelt projekt keretében a Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet martonvásári objektumában kialakított és 2019. novemberben átadott épületben zajló programok az elítéltek sikeres társadalmi visszailleszkedését segítik elő.
Az épületben családi látogatófogadó helyiség és az EFOP projekt keretében nyújtott csoportos szolgáltatások, oktatások színteréül szolgáló közösségi tér található. Az átadását követően a korszerű, barátságos és gyermekbarát látogatófogadó helyiségben 2020. februárig négy alkalommal került sor családi látogatófogadásra. Az épületben található közösségi helyiségben megvalósítható, hogy a projektbe bevont fogvatartottak különböző jóvátételi programokban való részvétellel önkéntesen és díjazás nélkül végezzenek a társadalom számára hasznos tevékenységeket. Ilyen program volt a fogyatékkal élő gyermekek részére szervezett karácsonyi műsor is 2019. december 13-án. Az oktatóhelyiségben 2020 februárjában a projektbe bevont fogvatartottak számára „Építő- és anyagmozgató gép kezelője” elméleti OKJ-s képzés, illetve hatósági vizsga is zajlott.
Ezt követően – a koronavírus-járvány terjedésének megakadályozása érdekében – további látogatófogadások és jóvátételi programok megvalósítására nem volt lehetőség, azonban az oktatóhelyiségben a projektbe bevont fogvatartottak számára – a járványhelyzetre tekintettel bevezetett szigorú óvintézkedések betartása mellett – további elméleti szakmaképzésre került sor. A „kerti járdaépítő” tanfolyam elméleti képzése 2020. szeptember 1-től október 8-ig valósult meg. A sikeres vizsgák eredményeként megszerzett képesítéssel az elítéltek szabadulásukat követően nagyobb eséllyel tudnak elhelyezkedni a munkaerőpiacon.
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, "Fogvatartottak reintegrációja" című projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.