A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Sikeres szakképesítési vizsgát tett nyolc fő fogvatartott, és egy korábban szabadult társuk az Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet állampusztai objektumában. A szóban forgó kilenc fő a festő-mázoló-tapétázó szakmájának hasznosításával jelentős támaszt kapott a sikeres reintegráció foganatosítására.
Kétéves szakmaképzés kezdődött 2020. őszén, a koronavírus-járvány közepette Állampusztán. A fogtartottak egy szűk csoportja alapos kiválasztási eljárást követően kezdhették meg tanulmányaikat. Sajnálatos módon a pandémiás helyzet az első tanévben rendkívüli módon akadályozta mind a tananyag átadását, mind annak elsajátítását. Azonban a személyi állomány és az oktatók részéről mutatott példaértékű hozzáállás hozzásegítette a fogvatartottakat a kellő ismeretek elsajátításához.
Az elméleti tudás megszerzése mellett nagy hangsúlyt fektettünk az érintettek gyakorlati képzését illetően, amelyhez optimális lehetőséget biztosítottak az intézetben zajló felújítási munkálatok. Ennek útján a képzésben résztvevő fogvatartottak kipróbálhatták gyakorlati tudásukat oktatóik iránymutatása mellett az intézet falain belül az intézet falain.
Az állampusztai festő-mázoló-tapétázó szakmaképzés május 25-én zárult a gyakorlati vizsgákkal és szóbeli megmérettetésekkel. Fogvatartottjaink tudásszintje és ismeretei a vizsgabizottság döntése értelmében megfeleltek az elvárásoknak. Minden tanuló átvehette szakmai bizonyítványát, amely által nyert ismét létjogosultságot a reintegráció azon része, amely az egyén továbbképzését szolgálja, a munkaerőpiacon való elhelyezkedését facilitálja.