A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
2019. február 12-én „Ezer év hazánk és szakmánk történetében”címmel tudományos konferenciával vette kezdetét a magyar büntetés-végrehajtási szervezet Szent Adorján Millenniumi Emlékév rendezvénysorozata. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán tartott tanácskozást követően háromnapos interaktív ismeretterjesztő programsorozat is indult, hogy bemutassa a büntetés-végrehajtási szervezet eredményeit, növelje társadalmi ismertségét és elismertségét.
Méltó helyen, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának Aula Magna termében rendezték meg a magyar büntetés-végrehajtás ezeréves történetét feldolgozó szakmai konferenciát. A tudományos élet jeles képviselőinek előadásaiban olyan izgalmas témák kerültek terítékre, mint a magyar börtönügy történetének legfontosabb fordulópontjai, a büntetés-végrehajtás szervezetének, felépítésének és arculatának kialakulása, a börtönök napi működését megkönnyítő legmodernebb fejlesztések, vagy a tudományos kutatások jelentősége és eredményeinek hasznosulása.
A hazai börtönrendszert és a büntetés-végrehajtási szervezetet bemutató interaktív tárlat a konferenciát követően még három napig marad az egyetemen. A bárki által ingyenesen látogatható kiállítás ízelítőt ad a hazai börtönök világából, a fegyőrök kihívásokkal teli és izgalmas hivatásából, a közel kilencezres szervezet múltjából és jelenéből. Az interaktív és ismeretterjesztő programok során a büntetés-végrehajtásnál rendszeresített különböző kényszerítő eszközök, a szervezet saját gyártású filmjei és kiadványai, sőt egy hitelesen berendezett minta zárka is megismerhető közelebbről, de a régi korok büntetés-végrehajtása is megelevenedik: a sátoraljaújhelyi Börtönmúzeumnak köszönhetően ugyanis a kalodát és a derest is bárki kipróbálhatja.
A Szent Adorján Millenniumi Emlékévben a zalavári Szent Adorján egyház Pozsonyi Évkönyvekben megörökített 1019. évi felszentelését ünnepli a büntetés-végrehajtási szervezet. Az esemény főszervezője a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága, társrendezői az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara, illetve a Magyar Börtönügyi Társaság. A különleges tárlat 2019. február 14-ig várja a látogatókat az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán.
Szent Adorján, Adrianus, a magyar büntetés-végrehajtási szervezet védőszentje, aki Maximianus császár alatt teljesített szolgálatot Nikomédia (a mai törökországi Izmit) városában és időszámításunk szerint 304-ben halt mártírhalált. A bálványimádó császár által bebörtönzött keresztények felügyelőjeként a rabokat faggatta állhatatosságuk okáról, s amikor ők kereszténységükkel magyarázták a boldogan vállalt mártíromságot, Adrianus is kiállt társai elé és vállalta a kereszténységét és az azzal járó kivégzést.