A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Kevesebb, mint öt hónap alatt készült el a Kiskunhalasi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet, amelyet 2019. február 22-én adott át dr. Pintér Sándor belügyminiszter.
A korábbi menekültügyi őrzött befogadóközpont átalakításával létrejött, 472 fő befogadására alkalmas börtönben az elítéltek elhelyezése az európai börtönnormáknak is minden tekintetben megfelel.
A beruházás fogvatartotti munkaerő bevonásával történt: az épületek külső és belső átalakításában olyan elítéltek vettek részt, akik a munkálatok elvégzéséhez szükséges szakképesítést és a gyakorlati tapasztalatokat már a börtönben szerezték meg. Így a kivitelezés egy része, a bontás, a kőműves és a villanyszerelő munkák, a kerítésépítés, valamint a börtön felszerelése, úgymint a zárkaajtók, a rácsok, a kilátásgátlók, a zárkaszekrények és az ágyak gyártása a büntetés-végrehajtás gazdasági társaságainál foglalkoztatott, illetve a területre áthelyezett fogvatartottak munkáltatásával valósult meg.
A kivitelezés fontos eleme az elítéltek munkáltatását biztosító szabászat és varroda, illetve a szükséges raktározási igények infrastruktúrájának megteremtése volt.
Az új büntetés-végrehajtási intézet kivitelezése során mintegy 80 ezer órát dolgoztak a fogvatartottak, és több mint 1 kilométer biztonsági kerítést, 2800 darab kerítésoszlopot, több mint 200 tekercs drótfonatot, 1700 tekercs NATO drótot, több mint 300 tonna követ és csaknem 15 ezer téglát használtak fel a kivitelezők.
Annak érdekében, hogy az új börtön megnyitását követően megkezdődhessen a tényleges munka a szükséges létszámú személyi állománnyal, 2018. október elején toborzóiroda kezdte meg a működését Kiskunhalason. A toborzás eredményeként február elejéig 116 új kollégával bővült a személyi állomány.