A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Közös együttműködési gyakorlatot hajtott végre a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ és a büntetés-végrehajtás állománya a Budapesti Fegyház és Börtönben.
A büntetés-végrehajtási intézetben keletkező tűzesetek a helyiségek zárt jellegéből adódóan fokozott veszélyt jelentenek mind a személyi állomány, mind a fogvatartottak testi épségére, ezért a hazai börtönökben ilyen esetekben egy előre kidolgozott és begyakorolt speciális protokoll lép életbe. A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága és a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság együttműködésének köszönhetően ezért valamennyi hazai börtönben legalább évente egyszer a fegyőrök és a tűzoltók közös tűzvédelmi gyakorlatot tartanak.
A Budapesti Fegyház és Börtönben 2019. április 4-én végrehajtott gyakorlat forgatókönyve szerint a büntetés-végrehajtási intézet alagsori raktárában karbantartási munkát végeztek, miközben elektromos tűz keletkezett. A biztonsági tiszt a tűzesetről bejelentést tett a központi segélyhívószámra, majd a katasztrófavédelem helyszínre riasztott tűzoltói a börtön személyzetével együttműködve megkezdték a mentést és az épületrész kiürítését. A gyakorlat során a fogvatartottak szerepét a büntetés-végrehajtás oktatási központjának hallgatói alakították.
A gyakorlatot követően a katasztrófavédelem szakemberei és a büntetés-végrehajtás munkatársai közösen elemezték az eseményeket, mindkét fél eredményesnek értékelte a feladatok végrehajtását. Az ilyen és ehhez hasonló szimulációk célja, hogy mind a büntetés-végrehajtás, mind a katasztrófavédelem állománya megfelelően felkészüljön egy börtönben keletkező tűz közös felszámolására. A megszerzett tapasztalatok éles helyzetben elősegítik a gyors, a körülményekhez képest biztonságos és hatékony mentést és tűzoltást.