A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
2019. december 20-án került sor a Szent Adorján Millenniumi Emlékév (1019-2019) alkalmából megrendezett ünnepségsorozat záróeseményére, a Szent Adorjánról írt zenés darab fogvatartottak által történő nyilvános előadására, mely rendezvénynek a budapesti József Attila Színház adott otthont.
A büntetés-végrehajtás védőszentje Szent Adorján, akit a legkorábbi hazai templomvédőszentek között tisztelnek. Egykor Maximianus császár főhivatalnoka volt, aki római tisztviselőként üldözte a keresztényeket. A keresztények csodálatos kitartása, és felesége, Natália hatására megtért és nyilvánosan hitet vallott. Vállalta a vértanúságot, majd mártírhalált halt. Történetét a millenniumi emlékév tiszteletére az elítéltek különleges formában dolgozták fel. Az előadást több hónapos felkészülés előzte meg és összesen 11 fogvatartott vett részt a színdarabban.
A mű betanítását Várnagy Andrea zongoraművész vállalta, aki aktív szereplőként Natália szerepében is részt vett az előadásban. A zenei részek újragondolásában Szűts István zeneszerző közreműködött.
A Szent Adorjánról készült zenei darab nyilvános előadása kiegészült a dévai gyerekek „A muzsika hangja” című előadásával, mely annak a pilot programnak a folytatása, amelyet Böjte Csaba ferences rendi szerzetessel valósított meg a Társadalmi Visszailleszkedést Segítő Egyesület, valamint a Balassagyarmati Fegyház és Börtön. A dévai színjátszó csoport műsora méltón illeszkedett a fogvatartottak által írt Adorján darab mondanivalójához.
Minden hazai börtönben működik irodalmi és színjátszó szakkör, amely a drámapedagógia eszközeit felhasználva a szabadidő hasznos eltöltése mellett a fogvatartottak ön- és emberismeretét, érzelmi intelligenciáját is erősíti. A színjátszás segítségével az elítéltek újragondolhatják döntéseik rövid és hosszú távú következményeit, az átélt élmények pedig tovább növelik a társadalomba történő visszailleszkedésük esélyét, ami a büntetés-végrehajtási szervezet legfőbb feladata.
A rendezvény fővédnöke Dr. Pintér Sándor belügyminiszter, miniszterelnök-helyettes és Prof. Dr. Kásler Miklós az emberi erőforrások minisztere volt.