A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A „TEtt-Program” már 2010 óta támogatja a fogvatartottak szabadulásra való felkészítését. 2016 óta a „Fogvatartottak reintegrációja” projekt keretében a tevékenységi kör bővítésének köszönhetően már a hozzátartozók részvétele is biztosított. Ezáltal sokkal szélesebb körben nyújtanak a projektben dolgozó tanácsadók humánszolgáltatásokat, javítva a célcsoportok munkaerőpiaci esélyeit és a családba, társadalomba történő visszafogadás lehetőségét.
További bővítéseknek köszönhetően 2018 júliusában a Belügyminisztérium és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága három megyében (Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Szabolcs-Szatmár-Bereg) életre hívta a Megyei Közösségi Foglalkoztatókat, mely új intézmény egy fix helyszínt biztosít a bv. intézeti tanácsadók és a pártfogó felügyelők számára is, ügyfélfogadásra és foglalkozások megtartására egyaránt. Annak segítése érdekében, hogy a hozzátartozókkal is hatékonyabban tudjunk dolgozni, a foglalkoztatók nyitvatartási ideje alkalmazkodik a bv. intézet látogatófogadási rendjéhez, illetve az ügyintézések segítése miatt egy napon hosszított nyitva tartással állnak az ügyfelek rendelkezésére.
Szolgáltatásaik a teljesség igénye nélkül (személyesen vagy telefonon): információnyújtás; szociális ügyintézés; egyéni esetkezelés (életviteli problémák kezelése); elhelyezkedést, munkába állást segítő szolgáltatások (álláskeresési tanácsadás, munkaerőpiaci ismeretek, munkahelyi szocializáció, pályaorientációs tanácsadás); közreműködés a lakhatási nehézségek megoldásában; valamint okiratok, elveszett okmányok pótlásában. A csoportosan igénybe vehető szolgáltatásaink pl. érdekérvényesítés elősegítése, személyiség- és kommunikációfejlesztés, álláskeresési technikák strukturált szabadidős foglalkozások.
A Közösségi Foglalkoztatók lehetőséget nyújtanak az Igazságügyi Pártfogó felügyelők által előírt kötelező magatartási szabály végrehajtására is, továbbá aktív szerepet kívánnak vállalni a resztoratív technikák alkalmazásában, pl. jóvátételi programok szervezésével.
A foglalkoztatók további célja még a társadalmi szerepvállalás erősítése, a közösségek érzékenyítése, valamint aktív részvétel a megye bűnmegelőzési tevékenységben. (pl. együttműködés a Debreceni Kábítószerügyi Fórummal, a középiskolákban szolgálatot teljesítő iskolarendőrökkel, továbbá a Debreceni Egyetem Szociológiai és Szociálpolitikai Tanszékével).
2020. június 19-e óta ismételten lehetőség van az ügyfelek és leendő ügyfelek részére, hogy ne csak telefonon, hanem személyesen is igénybe vegyék szolgáltatásainkat.
A Hajdú-Bihar Vármegyei Közösségi Foglalkoztató elérhető: 4024 Debrecen, Vígkedvű Mihály u. 53. szám alatt vagy a 30/197-62-31-es telefonszámon.
Ezúton is hívjuk és várjuk szeretettel a már meglévő és leendő ügyfeleinket!