A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Fiatalkorúak Bv. Intézete (Tököl)
A Tököli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet és a Fiatalkorúak Büntetés-végrehajtási Intézete szervezésében 2019. június 5-én Elsősegélynyújtó Versenyt tartottunk az Iskolában.
Hat helyszínen kellett a tanulóknak megmutatni tudásukat, rátermettségüket, helyzetfelismerő képességüket. A versenyzőknek a következő baleseteseket kellett ellátniuk: epilepsziás betegen szakszerű stabil oldalfektetést, fuldokló, áramütést elszenvedett sérült esetében újraélesztést kellett végrehajtani, elsősegélyben kellett részesíteni asztmás beteget, drogtúladagoltat, ájultat, el kellett látniuk különféle vérzéseket fedőkötéssel, nyomó-és parittyakötéssel. Minden esetben szakszerűen mentőt hívtak. Az egyes állomáshelyeken a szakmai felügyeletet az Országos Mentőszolgálat váci csoportjának mentőtisztjei látták el Csulik Ferenc vezetésével. A versenyen részt vett Szigetszentmiklós Járás vöröskeresztes titkára is. A szakember gárdát képviselte - többek között - Varga Vanda mentőtiszt, aki jelenleg a Budapesti Fegyház és Börtönben lát el szakápolói feladatokat.
Ezek a fogvatartottak már biztosan tudják, hogy mit kell tenniük a sérültekkel mentő megérkezéséig. Ezt a tudást pedig már hasznosítani tudják a civil életben is.
A versenyen 22 fiatal- és nagykorú fogvatartott vett részt. 12 nagykorú imitátor segítségével bonyolítottuk le a versenyt, melynek végén a szakemberek értékelték a fogvatartottak munkáját, dicsérték tudásukat, helytállásukat, fegyelmezett magatartásukat is, melynek eredményeképpen oklevelet és dicséretet kaptak, valamint nesszeszert tisztasági szerekkel. A vegyesen fiatal-és nagykorú fogvatatottakból álló csapatok osztályonként versenyeztek, az első helyezést pedig az 5-7. osztály nyerte. Az megmérettetés öt csapatának minden tagja illatszereket kapott. A fogvatartottak kiemelték, hogy az immár 20 éves hagyományt követő verseny eredményeként tartották számon azt, hogy felkészítésüket követően már nem ijednének meg sem bent a börtönfalakon belül, sem pedig a szabadulásukat követően egy elsősegélynyújtási élethelyzettől. Eredményként könyvelhetjük el, hogy a korábbi években volt már példa arra is, hogy egy fogvatartott megmentette fogvatartott társa életét. A felügyeletnek pedig szabályosan jelentették az esemény bekövetkezését.