A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Fiatalkorúak Bv. Intézete (Tököl)
Vajda Szabolcs bv. őrnagy, biztonsági osztályvezető 2017.01.12. napján a Józsefvárosi Kábítószer Egyeztető Fórum által szervezett „Jogi és közbiztonsági eszközök a drogellenes küzdelemben” című szakmai konferencián képviselte a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézetet.
Vajda Szabolcs bv. őrnagy, biztonsági osztályvezető 2017.01.12. napján a Józsefvárosi Kábítószer Egyeztető Fórum által szervezett „Jogi és közbiztonsági eszközök a drogellenes küzdelemben” című szakmai konferencián képviselte a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézetet.
A Józsefvárosi Önkormányzat évek óta kiemelt hangsúlyt helyez a kábítószer-fogyasztás visszaszorítására. A Kábítószer Egyeztető Fórum tagjai a tudatmódosító szerekkel összefüggő bűntettek prevenciójában, kezelés-ellátásában és a kínálatcsökkentésben is az együttműködés kialakítására törekednek.
Az együttműködés jegyében a konferenciasorozat soron következő szakmai előadásán a magyar büntető joghatóság jeles képviselői prezentáltak a szakterületük vonatkozásában.
Molnár Gábor r. alezredes, a BRFK VIII. kerületi Rendőrkapitányság vezetője, a 2014-ig tartó tűcsere program eredményeinek összegzésével kezdte beszámolóját. Elhangzott, hogy a kábítószer-bűnözés hatékony felszámolása kapcsán a nyomozó hatóság kiemelt hangsúlyt fektetett az úgynevezett járulékos bűncselekmények (lopás, rablás, prostitúció) számának csökkentésére is. A kívánt hatás elérése érdekében egy akciócsoport felállításán túl további prevenciós tevékenység is bevezetésre került, úgy, mint a D.A.D.A. program, továbbá egy bűnmegelőzési tanácsadó és drogprevenciós összekötőtiszt kinevezése.
Az előadás keretében az új, valamint folyamatosan változó – fiatalokat leginkább veszélyeztető – pszichoaktív szerek is bemutatásra kerültek.
Somogyi Gábor bíró, a Kúria Büntető Kollégiumának tagja a Btk. jelentős változásait mutatta be a kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények vonatkozásában. Az eddig alkalmazott megoldások mellett ismertetésre kerültek új fogalmak, megnevezések, jogintézmények, továbbá eltérő jogi megoldások is. A konferencián részt vevő személyek választ kaphattak arra is, hogy milyen jogi kötelezettségek terhelik azt a pedagógust, aki munkája során droggal kapcsolatos jogellenes magatartással találkozik.
Vajda Szabolcs bv. őrnagy, biztonsági osztályvezető a bűnmegelőzés –laikusok számára kevésbé ismert – területét, a büntetés-végrehajtási szervezetet mutatta be a "Börtönmámor" című előadás keretében. A fogvatartás körülményeit a büntetés-végrehajtási fokozatokon keresztül differenciálta, melyből kiderült, hogy a fogház, börtön, fegyház fokozat, valamint az enyhébb végrehajtási szabályok alkalmazása esetén melyek a jellemző eltérések. A prezentáció második részében a kábítószer-használat változásainak rövid történeti áttekintése után elhangzott, hogy mit tehet az intézet személyi állománya a kábítószer-fogyasztás megelőzéséért, a tudatmódosító szerek veszélyeinek elhárításáért, a tiltott szerek előtalálásáért, a bejutás megakadályozásáért. Prezentációjában bemutatta a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet bűnmegelőzési tevékenységét, így a középiskolások számára szervezett bűnmegelőzési intézetlátogatások folyamatát, az elnyert bűnmegelőzési pályázat lényegét, amelyben kitért a kábítószerhez kapcsolódó bűnmegelőzési lehetőségekre és intézeti tevékenységekre.
A szakmai konferencia második felvonásában dr. Biczó József büntető ügyvéd, a Józsefvárosi Közbiztonsági Polgárőrség és Katasztrófavédelmi Önkéntes Tűzoltó Egyesület képviseletében Kaiser József, a Józsefvárosi Gazdálkodási Központ Városüzemeltetési Igazgatóság képviseletében Németh Zoltán, valamint a Józsefvárosi Közterület-felügyelet ügyosztályvezetője Bajusz Ferenc prezentációja emelte a szakmai rendezvény színvonalát.