A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet



2018. december 6-án hálaadó istentisztelet keretében emlékeztek meg a Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet Jobb Lator kápolnájának 20 évvel ezelőtti felszenteléséről.
Az istentiszteleten részt vett az akkori intézetparancsnok, Csere László nyugalmazott bv. altábornagy, korábbi országos parancsnok, valamint jelen voltak az intézet vezetői is. Az istentiszteleten részt vettek továbbá a börtönnel kapcsolatban álló egyházak elöljárói, képviselői. Főtisztelendő Dr. Spányi Antal, a Székesfehérvári Római Katolikus Egyházmegye megyéspüspöke beszédében a bűnbánat fontosságáról szólt, Főtiszteletű Steinbach József, a Dunántúli Református Egyház püspöke arról beszélt, hogy Isten a rossznak tűnő eseményekkel is tud jó változásokat elindítani a szívünkben. Főtisztelendő Radnóti Zoltán főrabbi, a rabbi testület elnöke a tanulás fontosságát emelte ki. Az istentiszteleten 21 fogvatartott vett részt, akik egyházi énekeket adtak elő. A visszaemlékezések olyan történéseket és változásokat idéztek fel előttünk, melyekről a gyerekeink már csak a történelemkönyvekből olvashatnak, valamint felidéztek olyan történelmi emlékeket, eseményeket, személyeket, amelyek, és akik fontos szerepet kaptak a kápolna létrehozásában. 1998 decemberében Csere László intézetparancsnoksága idején Hegedűs Lóránt református püspök, Takács Nándor római katolikus püspök és Harmati Béla evangélikus püspök szentelték fel a börtönkápolnát. A fából készült belső díszítő elemek a BUFA Kft. alkalmazottjának, a festmények egy volt fogvatartott kezeinek munkáját dicséri.
Dr. Kiszely Pál bv. dandártábornok, az intézet parancsnoka köszönetet mondott az egyházi elöljáróknak, továbbá a börtönlelkészi szolgálatban és a börtönmisszióban résztvevőknek, hiszen a falak önmagukban halottak, a falak közé életet azok az emberek hoznak, akik betérnek ide. Ők azok, akik időről időre befogadnak szabadult fogvatartottakat, hogy segítsék őket a talpra állásban.