A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
A Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet baracskai objektumában elhelyezett fogvatartottak foglalkoztatását biztosító Annamajori Mezőgazdasági és Kereskedelmi Kft. korszerű sütőüzemében prémium minőségű keksz gyártásával egészül ki a napi termelés.
A 13 büntetés-végrehajtási intézet, továbbá iskolák, óvodák és szállodák részére biztosított különféle pékáru napi szintű termelése mellett, külső vállalkozó megkeresése alapján két és fél tonna karácsonyi keksz készítése zajlik jelenleg a pékségben. Ezt a mennyiséget mintegy 4 hét alatt tudják előállítani a gyártáshoz szükséges gép és a Kft. személyi állományának szakmai irányításával végzett fogvatartotti munka révén. A megrendelő csomagolást követőn osztrák és német piacokra továbbítja a termékeket, ahol a visszajelzések alapján elégedettek azok minőségével. A vajas kekszet a minőségi alapanyagok felhasználása, valamint a gondos előkészítés és összeállítás teszi különlegessé. A Bourbon vanília hozzáadása karakteresebb ízt kölcsönöz a terméknek, a Kft. szakemberei pedig kiemelt figyelmet fordítanak az alapanyagok megfelelő hőmérsékleten tartására és a tészta keverésének módjára, ami szintén a minőségi végtermék feltétele.
Az Annamajori Kft. bízik a megrendelővel történő hosszú távú együttműködésben, ennek érdekében új beruházást terveznek, melynek során az üzemcsarnokon belül erre a gyártásra leválasztott üzemrészt alakítanak ki, szintén fogvatartotti munkáltatás keretében. A Kft. szerepe jelentős a bv. szervezet belső ellátásában, hiszen az itt zajló termeléssel nagyban hozzájárul a büntetés-végrehajtási szervezet részben önfenntartóvá válásához.
A bv. intézetekben a fogvatartottak foglalkoztatása kiemelt fontosságú a reintegrációs célok szempontjából, hiszen a munkakultúra elsajátítása, az értékteremtés lehetősége elősegíti az önbecsülés és a felelősségérzet növekedését, de lehetővé teszi a hozzátartozók támogatását és a szabadulásra tartalékolást is. A pékségben szerzett gyakorlati tapasztalatukkal és az esetlegesen megszerzett OKJ-s pék szakmunkás bizonyítványukkal nagyobb eséllyel tudnak szabadulásukat követően munkát vállalni és visszailleszkedni a társadalomba az itt dolgozó elítéltek.