A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Márianosztrai Fegyház és Börtön
A lehetőségek függvényében a kisebb nagyobb állagmegóvási munkák és felújítások, korszerűsítések már több emberöltő óta életben tartják a hajdan kolostorként működő Márianosztrai Fegyház és Börtön épületét. Az eredeti homlokzat a XV. század végén épült, börtönként az épület 1858-tól, több mint 160 éve funkcionál.
A szakmai és energetikai feltételeknek is folyamatosan próbálunk megfelelni. Szem előtt tartjuk a fogvatartás biztonságának szempontjait, az annak való megfelelést. Természetesen emellett az épületnek esztétikusnak, tisztának kell lennie és a XXI. század energiagazdálkodási feltételeinek is egyre jobban meg kell felenie. A közelmúltban végzett hőszigetelési munkálatok, világítás korszerűsítés és nyílászáró cserék után jelenleg további irodafelújítási, folyosókorszerűsítési program indult, több helyen a személyi állomány munkakörülményeit is élhetőbbé varázsoltuk. A kivitelezési munkálatoknál ügyelünk arra, hogy épített érékeinket, az épület jellegét fenntartsuk és az utókornak is megőrizzük. A munkálatok fedezetét korábban pályázatok is biztosították, jelenleg központi forrásokból folytatódnak a munkálatok.
Természetesen minden alkalommal a fogvatartottak is bevonásra kerülnek, különösen azok, akik itt az intézetben szerezték meg szakmunkás végzettségüket. Ennek jelentősége kettős: sokkal komolyabb az állagmegóvási hajlandóság, a fogvatartottak jobban vigyáznak saját munkájuk gyümölcsére, másrészt szakmai gyakorlatot szerezhetnek, így szabadulásuk után könnyebben boldogulhatnak a börtönben szerzett szakmai végzettségük által.