A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
Az EFOP - 1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú projekt keretében megvalósított építő és anyagmozgató gép kezelője (targoncavezetői szakmairány) szakmaképzés végén 38 fogvatartott vehette át a képzés sikeres elvégzéséről szóló bizonyítványt.
Az EFOP-1.3.3.-16-2016-00001 azonosító számú, "Fogvatartottak reintegrációja" elnevezésű kiemelt projekt fő célja a jogerősen kiszabott szabadságvesztést töltő fogvatartottak, illetve a letartóztatott személyek társadalmi és munkaerőpiaci reintegrációjának elősegítése, valamint az elkövetők visszaesési kockázatának csökkentése. A 2016. október 1-jén indult és 2020. június 30-ig tartó projekt Európai Uniós forrásból valósul meg. A program teljes ideje alatt a fogvatartottaknak mintegy egynegyede kerül bevonásra, akik közül 1800-an vehetnek részt kompetenciafejlesztő foglalkozásokon, 1100 fő pedig piacképes szakmát tanulhat, szerezhet.
A fogvatartottak részére történő szakmaképzési típus kiválasztásánál célszerű olyan képzés választása, melgy gyakorlatorientált képzés, minimális elméleti ismeretekkel, a gyakorlat során azonnali produktum látható.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben 2019. évben az EFOP-1.3.3.-16-2016-00001 azonosító számú projekt keretében építő és anyagmozgató gép kezelője, targoncavzetői szakirányon szerezhetett piacképes szakmát 20 fő fiatalkorú és 18 fő felnőtt korú fogvatartott. A képzés során a tanulók elméleti órákon vettek részt, melyet a gyakorlati képzés követett.
A szakmaképzésen túl hatósági vizsgára felkészítő szaktanfolyam, vezetőüléses szakmairányon is részt vettek, így a szakmai bizonyítvánnyal mindannyian megszerzték a targoncavezetői jogosítványukat is.
A fogvatartottak képzésére, piacképes szakmák megszerzésére kiemelt figyelmet fordít a büntetés-végrehajtás. A fogvatartottak szakképzés keretében a munkaerőpiaci igényeknek, valamint a kompetenciájuknak megfelelő piacképes szakmát szerezhetnek, melynek minden esetben célja a szabadulás utáni elhelyezkedés, a sikeres munkába állás, valamint a társadalomba történő visszailleszkedés elősegítése.