A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szegedi Fegyház és Börtön
A szegények és menyasszonyok védőszentjének Páduai Szent Antalnak napján, június 13-án volt az elítéltek zarándokútja Mátraverebély – Szentkútra, ahová az ország összes büntetés - végrehajtási intézetéből érkeztek hívő elítéltek. A Szegedi Fegyház és Börtönből kilenc fogvatartott volt ott a harmadik országos zarándoklaton reintegrációs tisztek, felügyelők és börtönlelkészek kíséretében. A zarándoklaton a két éven belül szabaduló, alacsony vagy közepes biztonsági kockázatba sorolt, jó magaviseletű fogvatartottak vehettek részt.
Az ősi Szűz Mária Kegyhelyen, a délelőtt folyamán, ünnepi szentmisén, Bíró László tábori püspök elmondta, hogy az elítéltek bár fizikai értelemben zárt ajtók mögött töltik életüket, a lelkük szabad, így senki sem szabhat annak határt, hogy istenhittel elképzeljék börtön utáni életüket, hogy támogassák, felemeljék, segítsék egymást. Idézte Ferenc Pápa szavait: „a reménység fényét soha ne fojtsátok el magatokban”. Kovács Mihály bv. ezredes, a BvOP fogvatartási ügyek szolgálatvezetője az áldozás után megköszönte a tábori püspöknek, hogy már harmadik éve sikeres együttműködés eredményeként részt vehetnek fogvatartottak a zarándoklaton. Értékelte és megköszönte a börtönlelkészek és a többi szakterület munkáját.
A délelőtt folyamán börtönlelkészek beszéltek a család szerepéről, azokról a mintákról, amelyek az idő folyamán az emberekbe beleivódnak, a zarándokokról, akik kilépnek a megszokott közegből és bejárnak egy belső utat Istenhez. Délután a tizenhat börtönből érkezett nyolcvan elítélt kiscsoportokban ismerkedett ferences barátok kalauzolásával a kegyhely történetével. Mindenki kapott egy műanyag üveget, amelybe vizet vettek a szentforrás vizéből. A zarándoklat, amelyet a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága és a Honvédelmi Minisztérium Katolikus Tábori Püspöksége szervezett, közös imádsággal és hálaadással zárult.