A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szegedi Fegyház és Börtön
Ötvennégy éve, 1964. október 3-án, az elítéltek foglalkoztatását szervező akkori nevén, Alföldi Bútorgyárban két fogvatartott szökési kísérlete során, halálra verte a gyár munkatársát, Horváth Iván alhadnagyot. A fiatalember néhány hónapja volt alkalmazásban, előtte egy szegedi gimnáziumban politechnikát oktatott, de ott ez a tantárgy megszűnt és így került a rabgyárba munkáltatási felügyelőnek. A még élő kollégák elmondták, hogy lelkiismeretes, kedves munkatársuk volt az alhadnagy.
A borzalmas gyilkosságot elkövető két elítélt cselekedetét a gyár dolgozói észrevették, és az őrséget értesítették. A két elkövetőt elfogták, és mindkettőjüket halálra ítélték.
A Szegedi Fegyház és Börtön és a Nagyfa-Alföld Kft. vezetése minden évben megemlékezik október hősi halottjairól.
Sokáig az intézet nem tudta, hogy hol található egészen pontosan Horváth Iván sírja, mígnem öt évvel ezelőtt sikerült megtalálni az akkor elhanyagolt emlékkövet – mondta Tikász Sándor bv. dandártábornok, az intézet parancsnoka. Információink szerint Szegeden nem élnek hozzátartozók, ezért intézetünk házi műhelye minden évben rendbe teszi a hősi halott emlékművét a szegedi belvárosi temetőben. Emlékét megőrizzük és kiemelten fontos feladatnak tartjuk a hősök emlékének éberen tartását – tette hozzá a tábornok.