A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szegedi Fegyház és Börtön
A főépületből a Csillag épületébe vezető lépcsősort állították helyre az elmúlt év őszétől az idén tavaszig. Májustól ismét a Sóhajok hídján vezet az út a börtönbe.
A Csillagépületbe átvezető lépcsőhöz kapcsolódó híd szerkezetét az elmúlt évben a statikus szakértői vizsgálatok életveszélyesnek nyilvánították, ezért ezt lezárták, így tavaly októbertől a börtön egy másik kijáratából vezetett hónapokon át az út a körletekre. Egy külsős építőipari cég rögtön hozzákezdett a felújításhoz. A bontás igazolta a szakértők véleményét, mert miután elbontották a hidat takaró betonelemeket, jól láthatóan a tartószerkezet elrozsdásodott. Körbe állványozták a börtönbe vezető utat, kicserélték és leszigetelték a tartó pilléreket és új, előre gyártott betonlapok kerültek a régiek helyére. A felújítási munkálatokban az intézet háziműhelye is közreműködött, elítéltek festették le a lépcsősor környezetét és a vaskorlátokat.
Közszájon forog a Csillagban, hogy még a börtön átadása után az 1800-as évek végén, amikor a főépület neoklasszicista terében székelt az Első Magyar Királyi Törvényszék, itt kísérték át az elítélteket a tárgyalóteremből rögtön a börtönbe büntetésüket letölteni, és mindenki egy nagy sóhajtással kezdte a hosszú börtönéveket, de azok a halálraítéltek is, akiket ezen az átjárón kísértek a börtönből a főépület akasztóudvarára. A dolgozók ma is Sóhajok hídjának nevezik ezt a lépcsősort, szerintük mindenki mély levegőt vesz, ha be, vagy kimegy a börtönből.