A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szegedi Fegyház és Börtön
Egy éve volt az első távtárgyalás a Szegedi Fegyház és Börtönben, azóta hetente hatszor használják a meghallgató helyiségeket, ahol a kamera és a mikrofon közvetítésével vesz részt az elítélt a tárgyalásán.
A távmeghallgató rendszereknek köszönhetően mindegy, hogy az ország mely részén tartózkodik a sértett, a vádlott, a tanú vagy a szakértő, a bírák egyszerűen meghallgathatják őket, nem kell egyik településről a másikra utazniuk.
Ezzel rengeteg időt és pénzt lehet megtakarítani, csökken a biztonsági kockázat, mert a fogvatartottakat nem kell a bírósági tárgyalások helyszínére előállítani, hiszen minden börtönben van olyan tárgyaló helyiség, amely kép és hangösszeköttetést tud létesíteni, szinte bármelyik bírósággal az országban. Az elítélt ügyvédje vagy a börtönben, vagy a bíróságon tartózkodik a tárgyalások alkalmával.
A Szegedi Fegyház és Börtönben az elmúlt évben a távmeghallgatást legtöbbször a nyomozó bírók használták a letartóztatás fenntartásának ügyében, de a polgári peres eljárásokban is gyakorta hallgatnak meg a börtönben fogvatartottakat. A börtön mindhárom objektumában: Szegeden, a Mars téren, a Dorozsmai úton és Nagyfán három meghallgató helyiségben bonyolítják a tárgyalásokat, az elmúlt évben a legtöbbször az utóbbi két helyen volt a legtöbb meghallgatás.
A távmeghallgató helyiségeink más börtönökkel is kapcsolatban állnak, így az elítéltek közötti kommunikációt is könnyebbé teszi, például ha az egyik fogvatartott egy másik börtönben büntetését töltő kapcsolattartójával szeretne beszélni.