A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szegedi Fegyház és Börtön
„Az egyszerű börtönőr életét írtam le, azokat a mindennapos küszködéseket, amikben mi vergődtünk, nem a híres gyilkosok tetteinek leírásával keresem a népszerűséget.” – mondta Tóth György ny. őrnagy, aki a nyolcvanas években a Szegedi Fegyház és Börtönben dolgozott.
A szerző 1981-ben a gyulai börtönben kezdte bévés pályafutását, egy év szolgálat után, kérte áthelyezését a Szegedi Fegyház és Börtön biztonsági osztályára. Pályáját az őrtoronyban kezdte és biztonsági osztályvezető helyettesként vonult nyugdíjba 2000-ben. Dolgozott a Csillagban, Nagyfán, a Bútorgyárban és közben elvégezte a Rendőrtiszti Főiskolát. Nyugdíjasként verseket, esszéket, novellákat ír. Könyvet szerkesztett Kiskundorozsma helytörténetéről, az NDK-ban egykor dolgozó magyarok mindennapjairól, a közösségi médiában gyakran jelenteti meg költeményeit.
Az utóbbi két évben a börtönőrök életéről írt könyvet, amely még kiadásra vár. Szerinte az embereket érdekli a börtön titokzatossága. Ennek a munkának is voltak szépségei. Például az, hogy a jó szó, az emberi hang még a leggonoszabbakat is meg tudja változtatni.