A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szegedi Fegyház és Börtön
Dokumentumfilmet forgatott Borbola Lilla, az SZTE végzős hallgatója Kovács Zoltán operatőrrel a Csillagbörtönben, a Vörös Hadsereg 1944 szeptemberétől 1945 májusáig működő katonai hadifogolytáboráról.
Mint ismeretes, a Szegedi Fegyház és Börtönben 1944 szeptemberétől 1945 májusáig a Vörös Hadsereg katonai hadifogolytábora volt. A levéltári kutatások feltárták, hogy a tábor fennállása alatt a szegényes élelmezés, a rossz higiénés viszonyok, az embertelen körülmények és a rossz bánásmód miatt több mint háromezer hadifogoly vesztette életét; míg az intézet falain belül az őrzött hadifoglyok száma a tizenkétezer főt is meghaladta.
A kommunikáció szakos egyetemista áprilisban vette fel filmje vágóképeit a Szegedi Fegyház és Börtönben. Ekkor interjút is készített Tikász Sándor bv. dandártábornokkal, az intézet parancsnokával, amelynek apropója az volt, hogy a börtönben tavaly ősszel nagyszabású tudományos konferenciát rendeztek a korábbi hadifogolytáborról. A film egyben a vizsgamunkája is, amelyben a fogolytábor néhány lakójának hozzátartozói idézték fel a II. világháború végjátékának e szomorú korszakát.
A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága, a Szegedi Fegyház és Börtön – a Csongrád Megyei Kormányhivatallal, a Csongrád Megyei Levéltárral, valamint a Szeged-Csanádi Megyéspüspökséggel együttműködésben – a szovjet hadifogolytáborral foglalkozó emlékkonferenciát rendezett 2016 őszén, amely az elhunyt áldozatok emléke előtti tiszteletadásra szolgált, amit azóta a börtön falán márványtábla jelez.