A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
Rendszeresen látogathatnak művészeti és kreatív csoportfoglalkozásokat azok a fogvatartottak, akik szeretnének alkotni valamit, elmélyülni és elcsendesedni a foglalkozások során. A reintegrációs tisztek által elsajátított jobb agyféltekés rajztechnikák is hasznosulnak ezeken a művészeti programokon.
A foglalkozások témái kapcsolódnak a családi és egyházi ünnepekhez, kulturális eseményekhez. Művészeti pályázatokra, kiállításra különböző technikákkal (akril, akvarell, pasztellkréta, grafit) készült művek is bemutatásra kerülnek. A művészet népszerűsége a büntetés-végrehajtási intézetekben annak is köszönhető, hogy a fogvatartottak a „civil világ” és a többi fogvatartott elismerését is kivívhatják, sikerélményhez jutnak túl azon, hogy a foglalkozásokra jellemző rend és fegyelem erősíti a biztonságot. Az alkotás nem igényel magasabb iskolázottsági szintet, alapkészségek hiánya esetén is eredmények érhetőek el. Az elsődleges cél a személyiség fejlesztése, a kommunikáció, az önismeret, az agresszivitás csökkentése, az együttműködési készség fejlesztése, a kreatív kifejezésmód gyakorlása. Ezek a készségek a börtönön kívüli világban nélkülözhetetlenek. A művészeti programok által megszerzett önbizalom, viselkedés a sikeres visszailleszkedés alapvető feltételei, melynek következménye az ismételt bűnelkövetés elkerülése.