A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
Dietrich Bonhoeffer-díj elismerésben részesült az intézet börtönlelkésze.
A díjat a Magyar Testvéri Börtöntársaság adja át két évenként egy Katolikus és egy Protestáns börtönlelkésznek. Az idei volt a harmadik díjátadó, ahol Katolikus börtönlelkészként Nagy Imre börtönlelkészünk részesült a Magyar Testvéri Börtöntársaság megbecsüléséül átadott elismerésben, aki hosszú ideje, immáron nyolcadik éve hirdeti a Megváltó Krisztust a fogvatartottak között.
Gratulálunk az elismeréshez!
Dietrich Bonhoeffer életútja:
(Breslau, 1906. február 4. – Flossenbürg, 1945. április 9.) evangélikus lelkész, teológus, a második világháború alatti német ellenállás támogatója és mártírja.
1923-ban kezdte meg teológiai tanulmányait Tübingenben, a stúdiumot Berlinben és New Yorkban folytatta. 1927-ben doktorált. Segédlelkészi idejét Barcelonában töltötte.
1931-ben Berlinbe került, ahol egyetemi lelkészként és ökumenikus ifjúsági titkárként szolgált. 1933-ban Londonba utazott. Két esztendeig volt lelkipásztor az angol fővárosban. Ez alatt az idő alatt ökumenikus egyházi kapcsolatok kiépítésén fáradozott. 1935-ben tért vissza hazájába, és elfogadta a felkérést, hogy Finkenwaldban a nemzetiszocialista ideológiát ellenző Hitvalló Egyház illegális igehirdetői szemináriumának a vezetője legyen. Az itt folyó munkát a Gestapo 1940-ben már másodszor tiltotta be, Bonhoeffert pedig eltiltotta a tanítástól, az igehirdetéstől és a publikálástól, ő azonban a tilalom ellenére is papírra vetette gondolatait. 1937-ben született meg A szentek közössége, 1938-ban pedig a Követés című munkája.
Sógorán, Hans von Dohnányin keresztül kapcsolódott be az ellenállási mozgalomba, emiatt 1943-ban börtönbe került. A börtönből számos levelet írt, e feljegyzéseket barátja, Eberhard Bethge gyűjtötte össze; németül 1951-ben, magyarul 1999-ben adták ki Börtönlevelek címmel.
Heinrich Himmler, az SS főparancsnoka személyesen adott parancsot Bonhoeffer akasztására, melyet április 9-én hajnalban a flossenbürgi koncentrációs táborban hajtottak végre.