1772. szeptember 4-én nyílt meg a szempci fenyítőház, az első központi büntetés-végrehajtási intézet Magyarországon.
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
Május 21-én, Pünkösd napján, negyven fogvatartott részvételével Ünnepi Katolikus Liturgiát tartott Nagy Imre börtönlelkész az intézet sétaudvarán.
Hét fogvatartott szabadulhat büntetése letöltése után szobafestő-mázoló, tapétázó szakmunkás bizonyítvánnyal. A májusi írásbeli és a gyakorlati vizsga után nagy örömmel vehették át bizonyítványukat.
Május 17-én a lengyelországi Wroclawi Törvényszék vezetői és bírái, valamint a Szolnoki Törvényszék bírái látogattak az intézetbe.
A Magyar Vöröskereszt szolnoki helyi szervezetével közösen elsősegélynyújtási oktatást szervezett a fogvatartottak részére az egészségügyi szakterület, amely vetélkedővel zárult május 8-án.
Április 21-én a személyi állomány hölgytagjai, illetve a női fogvatartottak részére az emlőrák szűrésről tartott előadást Bordásné Ignácz Ildikó egészségfejlesztő.
Az EFOP 1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú „A fogvatartottak reintegrációja” elnevezésű kiemelt projekt lehetőséget biztosít humánszolgáltatások elérésére a fogvatartottak hozzátartozói számára. Április 21-én – idén már második alkalommal – családi beszélő keretében nyújtottak szolgáltatást a tanácsadók nyolc fogvatartott hozzátartozójának.
A Magyar Vöröskereszt szolnoki helyi szervezetével közösen elsősegélynyújtási oktatást szervezett a fogvatartottak részére az egészségügyi szakterület, amely vetélkedővel zárult április 6-án.
Március 15-én, nemzeti ünnepünk alkalmából az intézet parancsnoka és hét kollégánk részesült elismerésben. Három elítélt pedig csoportos kimaradás keretében rövid sétát tett a városban, ahol meglátogatták a forradalmi emlékhelyeket.
Mint minden évben, idén is március 8-án köszöntöttük az intézetünkben dolgozó hölgyeket a Nemzetközi Nőnap alkalmából, sőt, a fogvatartottak is készültek ünnepi műsorral.
Immáron hetedik alkalommal indult Digitális írástudás-tanfolyam a fogvatartottak részére február 7-én az intézetben, amely február 21-én zárult az ünnepélyes oklevélosztással.















