A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
A Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet adott otthont a fogvatartottak Országos Börtönszínházi Találkozója regionális fordulójának június 2-án, ahol négy intézet csapatai mérettették meg magukat. A zsűri egyöntetű véleménye alapján, a Veszprém Vármegyei Bv. Intézet társulata bizonyult a legjobbnak, így ők vehetnek majd részt az országos döntőn.
A versenyen a Sopronkőhidai Fegyház és Börtön, a Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet, a Zala Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet és a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet fogvatartottaiból álló csapatok mutatták be darabjaikat. Mindegyik társulat nagy izgalommal és hosszas, lelkiismeretes felkészülés után érkezett meg a versenyre. A zsűriben Szokolai Brigitta dramaturg, rendező, Quintus Konrád színész, rendező, és Draxler Ferenc c. bv. alezredes, kiemelt főreferens foglalt helyet. A megjelenteket Vörös Attila bv. hadnagy, a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet megbízott programszervezője köszöntötte, minden résztvevőnek sikeres szereplést, a hallgatóságnak jó szórakozást kívánt.
Elsőként a Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet társulata, másodikként a Sopronkőhidai Fegyház és Börtön csapata, harmadikként a Zala Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet mutatta be darabját. Negyedikként léphetett színpadra a házigazda intézet társulata, akiket Lang Anna tanárnő készített fel. A szombathelyi együttestől ezúttal is egy fordulatos, izgalmas és humorral bőven megfűszerezett művet láthattunk, amely az egész nézőközönséget megnevettette. A fogvatartottak szemmel láthatóan büszkén vettek részt a megmérettetésen, lelkiismeretes munkát, szereplést, igyekezetet lehetett látni mindannyiukon. Az ilyenfajta szabadidős tevékenység, versenyzés pedig nagymértékben növeli önbecsülésüket, hasznosságérzetüket, ad kilátást, elképzelést a jövőre nézve, amely a társadalomba történő beilleszkedésüket is segíti szabadulásukat követően.