A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, „Fogvatartottak reintegrációja” kiemelt projekt keretein belül asztalosipari szerelő és textiltermék összeállító szakmát szereztek a fogvatartottak.
A projekt 2016 októberében indult a büntetés-végrehajtási intézetekben. A program egyik fontos eleme a fogvatartottak részére szakmai végzettség megszerzésére irányuló képzés megszervezése volt. Tiszalökön ez idő alatt összesen 4 tanfolyam beindítására került sor, ahol OKJ részszakképesítést szerezhettek a fogvatartottak.
2020. január 22-én a női elítéltek számára indult 200 órás textiltermék-összeállító képzés. A oktatást az IOSZIA Duális Szakképzési és Felnőttképzési Intézmény Kft. szervezte meg. A képzésre irányuló szabályok alapján a záróvizsga két részből állt, augusztus 12-én a központi írásbeli vizsgára, augusztus 17-én pedig gyakorlati vizsgára került sor. A követelményeket 20 fő teljesítette sikeresen.
2020. február 10-én a férfi elítéltek kezdték meg az asztalosipari szerelő tanfolyamot a Bács-Szakma Non-profit Közhasznú Zrt. szervezésében. A 240 órás képzés záróvizsgájára augusztus 25-én került sor. A komplex szakmai vizsga a gyakorlattal kezdődött, majd ezt követően az elméleti számonkéréssel folytatódott. A sikeres szakmai vizsgát követően 10 fő szerzett bizonyítványt.
A járványhelyzetre való tekintettel a képzések 2020. március 16-tól felfüggesztésre kerültek, majd június elején, a megfelelő óvintézkedések betartása mellett újra elindultak. A vizsgák a járványhelyzetben elvárt szigorú higiéniai óvintézkedések megtartása mellett, a megfelelő távolságok betartásával zajlottak. A sikeresen vizsgázó fogvatartottak OKJ-s részszakképesítést igazoló, államilag elismert bizonyítványt kaptak.
„Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, "Fogvatartottak reintegrációja" című projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.”