A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Budapesti Fegyház és Börtön
A Herman Ottó Magyar Országos Állat- és Természetvédő Egyesület (HEROSZ) részére szervezett adománygyűjtést és fogvatartotti jóvátételi programot a Budapesti Fegyház és Börtön.
A személyi állományi tagok az egyesület kérésének megfelelően tisztítószereket és macskaalmot gyűjtöttek az állatok ellátásának támogatása érdekében. Az elítéltek újrahasznosított alapanyagokból készített kisállatbútorokkal és játékokkal járultak hozzá a segítségnyújtáshoz. A személyi állomány részéről érkezett adományok, valamint a fogvatartottak által készített kaparófák és fonott játékok átadására április 19-én került sor a HEROSZ Budapesti Állatotthonban. A felajánlásokat Szekeres Gábor telepvezető vette át Lévay Gábor bv. őrnagy, büntetés-végrehajtási osztályvezetőtől. Az egyesület képviselője köszönetét fejezte ki a befogadott állatok ellátásához való hozzájárulásért.
A jóvátételi program célja a jogerős szabadságvesztésre ítéltek egyéni önértékelésének fejlesztése, a belső motiváció felkeltése és megerősítése, valamint az elkövetett bűncselekmény kompenzálásának elősegítése, ezáltal a büntetés-végrehajtás társadalmi megítélésének javítása. Az okozott sérelem szimbolikus helyreállítása alkalmas a közösség kiengesztelésére, befogadó attitűdjének erősítésére. A végrehajtás során kiemelt célként fogalmazódott meg az állatvédelemre és a felelős állattartásra való figyelemfelhívás is.
A HEROSZ Magyarország első, sokáig egyetlen állatvédő egyesülete, amelyet Herman Ottó hozott létre 1882-ben. Kiemelt céljaik között szerepel a bajba jutott állatok segítése és az élővilág egészéért való küzdelem. Öt állatotthont működtetnek az országban, fő profiljuk a kutya- és macskamentés, de más fajtájú gazdátlan állatokról is gondoskodnak a menhelyeken. Az egyesület tevékenységéről és a támogatási lehetőségekről további információk érhetők el a HEROSZ honlapján.
A Közép-Magyarország régióban működő „Fogvatartotti reintegrációs program” a Konvergencia régiókban megvalósuló „Fogvatartottak reintegrációja” című projekthez kapcsolódik.
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, "Fogvatartottak reintegrációja" című projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.