A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Bács-Kiskun Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
Az 1956-os forradalom Bács-Kiskun Vármegyei vértanúja, a halálra ítélt, majd 1958. szeptember 29-én kivégzett Dr. Szobonya Zoltán halála 61. évfordulója alkalmából 2019. szeptember 27-én megemlékezés és koszorúzás volt Kecskeméten a Mátyási utcában. Intézetünk fontosnak tartja a mártírok emlékének őrzését, ennek szellemében már több mint 25 éve vállalunk tevékeny szerepet ennek szervezésében.
Dr. Szobonya Zoltánt, az 1956-os forradalom és szabadságharc egyik Bács-Kiskun Vármegyei vezetőjét 1958. szeptember 29-én végezték ki a kecskeméti börtönben. A jánoshalmi jogász mindvégig a forradalom tisztaságát képviselte, és a bíróság előtt is vállalta: „inkább becsületben meghalni, mint becstelenül élni."
A pénteken 16 órakor kezdődött ünnepségen dr. Zakhar Tibor bv. ezredes, intézetparancsnok köszöntötte a résztvevőket, majd Szeberényi Gyula Tamás, Kecskemét alpolgármestere és Bányai Gábor országgyűlési képviselő ünnepi beszédben méltatták Dr. Szobonya Zoltán életútját és emlékeztek meg az 1956-os forradalom és szabadságharc Bács-Kiskun Vármegyei mártírjáról.
A műsorban közreműködött Szabó Sándor tárogatóművész, és Aradszky Marcell, Dr. Szobonya Zoltán dédunokája. A Megyeházán tartott megemlékezés után az emléknap a kecskeméti börtön falánál található Szobonya-emléktábla koszorúzásával zárult, ahol dr. Zakhar Tibor, bv. ezredes, intézetparancsnok, Bányai Gábor, országgyűlési képviselő és dr. Szeberényi Gyula Tamás, alpolgármester mondott ünnepi beszédet. Dr. Szobonya Zoltán családja emlékérmét idén dr. B. Stenge Csaba hadtörténész, levéltáros és intézetünk kapta.