A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A nyíregyházi mentőállomás 2019. március 28-án és március 29-én jóvátételi munkalehetőséget biztosított a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben jogerős büntetését töltő fogvatartottak részére.
A programban 5 fő vett részt, akik a mentőállomás irodahelyiségeit festették ki. A jóvátételi munkákat előszeretettel vállalják a fogvatartottak, ezáltal a társadalom hasznos tagjának érzik magukat, csökken az elkövetett bűnük miatt érzett bűntudat. A munkákat "szabadidejükben", önkéntesen vállalják.
A nyíregyházi Intézet fogvatartottjai számos jóvátételi programban vettek már részt. A Kelet-Magyarország napilapban Drotár Zsolt bv.ezredes, az intézet parancsnoka számolt be erről:
"Intézetünkben a jóvátételi munkának nagy hagyománya van. Örömmel vettük a mentőszolgálat megkeresését, és a fogvatartottjaink közül öten vállalták, hogy részt vesznek az irodahelyiségek kifestésében. Korábban többek között a Ridens-iskolában, a megyeházán, a városházán, a Nyíregyházi Állatparkban és a Júlia fürdőben is festettek, takarítottak az önkénteseink."
A festésben részt vevő fogvatartottak egy részének lehetősége volt arra, hogy a nyíregyházi intézetben lezajló szakmaképzés keretein belül tanulják ki a mesterséget, ami szabadulásuk után a társadalomba való visszailleszkedésüket is nagy mértékben segíti.
"Szobafestő a szakmám, tehát most azt csinálhatom, amihez értek. Korábban már Mátészalkán részt vettem a jóvátételi programban, és ezúttal is fontosnak tartottam, hogy segítsek a mentőszolgálatnak." - nyilatkozta az egyik fogvatartott a Kelet-Magyarország napilapnak.