A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet megyei jellegű intézet. Alapfeladataként biztosítja a rendelkezési jogkör gyakorlójának döntése alapján elrendelt letartóztatással, a felnőtt korú férfi és női elítéltek börtön és fogház fokozatú szabadságvesztéssel, elzárás végrehajtásával összefüggő büntetés-végrehajtási feladatok ellátását. Az intézet befogadóképessége: 197 fő.
1889. szeptember 25-én tették le a börtön alapkövét. 1891 februárjában költöztették be az első rabokat az újonnan épült Nyíregyházi Törvényszéki Fogházba. A Nyíregyházi Királyi Törvényszéki Fogház, fogház fokozatú, 1 naptól maximum 5 évig terjedő szabadságvesztés büntetés letöltésére kijelölt helyként kezdte meg működését. A II. világháborút követően az intézet elnevezése többször változott: Törvényszéki Fogház, Megyei Bírósági Börtön, Megyei Börtön, Szigorított Börtön és Büntetés-végrehajtási Intézet, 1979-től Nyíregyházi Büntetés-végrehajtási Intézet, 1995-től pedig Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet.
A letartóztatott fogvatartottak költségvetési munkáltatás keretében végzik az intézet üzemeltetésével kapcsolatos feladatokat. Az intézet mosodájának felújításával, a jelen kor technológiai elvárásainak megfelelő gépek beszerzésével a fogvatartotti foglalkoztatás bővült, a külső partnerek kiszolgálása is megtörtént. Az megújult intézeti konyha a fogvatartottak, a személyi állomány étkezésén túl a rendőrségi fogdán elhelyezett fogvatarottak részére is napi szinten biztosít étkezést. A BV. Holding Kft. Nyíregyházi kirendeltségén a varrodai munkáltatás során – a vírushelyzetre való tekintettel – orvosi védőruházat, sík textília, lepedő gyártását végzik a fogvatartottak.
A munkáltatáson túl az intézet szakemberei a fogvatartottak reintegrációját is segítik, a társadalomba történő sikeres visszailleszkedés reményében. Ebben nyújtanak segítséget a jóvátételi programok, civil szervezetek, tréningek, vallási felekezetek által tartott egyéni és csoportos foglalkozások.