A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
Az EFOP 1.3.3. projekt 2016. októberében indult országszerte a büntetés-végrehajtási intézetekben, amely egyik eleme a fogvatartottak részére szakmai végzettség megszerzésére irányuló képzés. Intézetünk sajátosságait figyelembe véve konyhai kisegítő szakmaképzés szervezését hagyta jóvá az Országos Parancsnokság. Az EFOP projektbe az intézet átlagos létszámának 38 %-a bevonásra került. A bevont fogvatartottak közül 10 fő vehet részt a szakképzésben.
2019. április 15-én indult a konyhai kisegítő szakmai végzettség megszerzése céljából szervezett tanfolyam 10 fogvatartott részvételével, köztük 6 felnőtt és 4 fiatalkorú. A 84 óra elméleti-, valamint 168 óra gyakorlati képzés lebonyolításához az együttműködő szakképző intézmény, a Karakter Számítástechnikai és Elektronikai Kft. delegált oktatót, aki intézetünk elítélt konyháján, munkanapokon 80 órában oktatja a résztvevőket.
A tanulók elsajátíthatják a magyar konyha néhány tradicionális étele elkészítésének alapjait, például azt, hogy egy főzeléket hogyan kell rántással besűríteni, vagy levest főzni a gyakorlatban. Megismerkednek a konyhában különböző eszközökkel és azok rendeltetésszerű használatát is megtanulják. A konyhai kisegítő végzettség megszerzésével a résztvevők a mindennapi életben is hasznosíthatják az elsajátított ismereteket és a szabadulás után akár a vendéglátó egységekben is vállalhatnak munkát.