A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
Az intézet egészségügyi szakterülete az idei évben is megszervezte a személyi állomány tagjai részére az éves látásvizsgálatot.
2021. szeptember 23-án a Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet adott otthont a Református Börtönlelkészi Szolgálat IV. találkozójának, ahol az ország több intézetéből érkeztek a résztvevők.
A gimnáziumi 9. osztály tanulói 2021. szeptember 20-án ültek be az iskolapadba. A kontaktórás képzést 28 letartóztatott fogvatartott kezdte meg, akik hetente három napon, napi 6 órában tanulnak, dolgozatokat írnak, felelnek.
A Baranya Vármegyei Önkormányzat Közegészségügyi, Narkomán Fiatalokat Gyógyító- Foglalkoztató Integrált Drogterápiás Intézet (INDIT) Közalapítvány az idei évben is megszervezte és lebonyolította a fogvatartottak szűrővizsgálatát, a Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben, a hepatitis C vírussal (HCV) fertőzött betegek kiszűrése érdekében, a fogvatartottak körében.
A büntetés-végrehajtási intézetekben az objektumőrzés, biztonság fokozása, személyvédelem, járőrözés, fogvatartotti mozgatás, munkáltatás biztosítási feladatainak ellátására, az esetleges rendkívüli események megelőzése, gyors és hatékony megszakítása, felszámolása érdekében, valamint kényszerítő eszközként, kiképzettségétől és minősítésétől föggően szolgálati kutya alkalmazható.
2020. december 15-én az élelmiszer- és vegyi áru eladó OKJ tanfolyamot lezáró komplex szakmai vizsgán 12 fogvatartott szerzett bizonyítványt.
A Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet szervezésében, szeptember 23-tól 25-ig sugárvédelmi tanfolyam került lebonyolításra, a Narvál Kft. bevonásával.
A büntetés-végrehajtás kiemelt feladata a fogvatartottak szakmaképzésben való részvételének megszervezése. Ennek kapcsán Dékány Zsolt bv. ezredes, az intézet parancsnoka szakmai megbeszélésre hívta meg a közreműködő szervezetek képviselőit.
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, „Fogvatartottak reintegrációja” kiemelt projekt 2016 októberében indult a büntetés-végrehajtási intézetekben. A program egyik eleme a fogvatartottak részére szakmai végzettség megszerzésére irányuló képzés. Intézetünk sajátosságait figyelembe véve „konyhai kisegítő” szakképzés szervezését hagyta jóvá a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága. Az EFOP projektbe az intézet átlagos létszámának 40%-a bevonásra került. A bevont fogvatartottak közül 9 főnek volt lehetősége részt venni a képzést követő szakmai vizsgán.
A szokványostól eltérő módon zárult a 2019/2020-as tanév a pécsi börtön falai között az idei évben, mivel a jelenlegi veszélyhelyzet miatt nem került sor olyan ünnepségre, ahol az oktató tanárok is jelen lehettek volna. A gimnáziumi 9. osztályt 13 fogvatartott végezte el, akik június 9-én vehették át a bizonyítványt.