A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Sopronkőhidai Fegyház és Börtön
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulójára emlékeztek a sopronkőhidai börtönben.
A Himnusz hangjait követően felcsendült Petőfi Sándor megzenésített Nemzeti dala Mecseki Mariann, Csendes Tamás és a Free Time Zenekar (Tóth István és Kiss Gábor) előadásában.
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc himnuszát követően Csendes Tamás bv. főhadnagy tolmácsolásában Petőfi Sándor Dicsőséges nagyurak című versét hallhatták a jelenlévők.
Bódis Virág Bereniké személyügyi főelőadó ünnepi beszédében felidézte az 1848-49-es hősök üzenetét az utókor számára:
„Legyen béke, szabadság és egyetértés. – ez a felszólítás vezeti be az 1848. március 15-i pesti forradalom híres 12 pontját. Legyen béke, szabadság és egyetértés. – ezzel a felszólítással zárul Magyarország új Alaptörvénye.
A mai ünnep egyik üzenete éppen az, amit ezek az emberek jelképesen megtestesítenek: hazánk minden polgára, a magyar nemzet minden tagja együtt és állhatatosan, egyetértésben és békében kell, hogy szolgálja az ország, a magyarság javát, ki-ki a maga helyén, lehetőségei és tehetsége szerint! Mindenki tekintse szívügyének az ország szellemi, lelki és anyagi felvirágoztatását!
Amikor feltesszük a kokárdát, akkor azt büszkeséggel tesszük. Nemcsak magunkra vagyunk büszkék vagy magyarságunkra, hanem őseinkre, hőseinkre.
De a kokárda feltűzésével feladatot is kapunk. A hazaszeretetet, a büszkeséget és a múlt tanulságait át kell adnunk a jövőnek, gyermekeinknek, fiataljainknak. Amikor gyermekünk ruhájára feltűzzük a kokárdát és elmondjuk nekik, hogy ezt miért kell viselni, akkor reméljük, hogy bennük is tovább él egy kicsi a forradalom lángjából, őseink eszméiből, és majd ők is tovább adják gyermekeiknek a hazaszeretet érzését.
Legyünk hűek az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hőseihez és üzenetéhez.”
Az ünnepi beszédet követően Mecseki Mariann, és a Free Time előadásában még egy örökzöld dallamnak tapsolhattak a jelenlévők: az Ismerős Arcok Nélküled című dalának refrénje eljutott az ünneplők szívébe, lelkébe:
„S bár a lényeget még nem értheted,
Amíg nem éltél nehéz éveket,
Hogy történjen bármi, amíg élünk s meghalunk,
Mi egy vérből valók vagyunk!”.
Ezt követően16 kolléga vehetett át jutalmat kimagasló munkájuk elismeréseként.
Nyima Tamás bv. ezredes, intézetparancsnok köszöntőjében hangsúlyozta, hogy „Március 15-ét joggal tartjuk legnagyobb nemzeti ünnepünknek. Ez a nap minden korban a magyar szabadság szimbóluma maradt. Bécstől New York-ig, Montrealtól Melbourne-ig szerte a nagyvilágban a magyarság mindenhol megemlékezik a márciusi hősökről, megbecsülik 1848 emlékezetét. Nekünk egy békés rendszerváltás gyermekeinek is meg kell becsülnünk a márciusi ifjak, és a szabadságharc hőseinek tetteit.
Belőlük tanulhatjuk meg életre váltani a szabadságot, az emberhez méltó teljes életet.
A szabadság csak lehetőség, sőt nem örökkévaló. Nap-nap után, újra meg újra meg kell küzdeni érte. Vezessen bennünket 1848-49 szelleme és példája!"
A Büntetés-végrehajtási Szervezet központi ünnepségén, nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából, Schmehl János bv. vezérőrnagy, az országos parancsnok biztonsági és fogvatartási helyettese parancsnoki jutalmakat adott át a kiemelkedő teljesítményt nyújtó kollégáknak a Fővárosi Bv. Intézet Venyige utcai objektumában.
A Sopronkőhidai Fegyház és Börtön két dolgozója kapott országos parancsnoki elismerést.
Nyáriné Plechl Katalin címzetes bv. főtörzszászlósnak kimagasló szolgálati tevékenysége elismeréséül a "Büntetés-végrehajtási Szolgálatért Emlékplakett" "BRONZ" fokozatát adományozták,
Takács Péter bv. alezredes pedig kiemelkedő szolgálati tevékenysége elismeréséül országos parancsnoki dicséretben és ajándéktárgyban részesült.