A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Sopronkőhidai Fegyház és Börtön
A pandémia miatt csak szűk körben, vezetői értekezleten emlékeztek meg a Sopronkőhidai Fegyház és Börtön átadásának évfordulójáról.
1886-ban adták át hivatalosan az intézetet, melynek terveit Wagner Gyula budapesti műépítész készítette.
Az újonnan létrehozott épületegyüttes meghatározó része a háromemeletes, nyomtatott H-betű alaprajzú zárkaépület volt, mely az akkori időben rendkívül korszerűnek számított. Minden helyiségét villanyvilágítással, központi fűtéssel és zárkapáronként szellőző kéményekkel látták el. Az energia ellátást a gépházban elhelyezett áramfejlesztők biztosították, melyeket gőzgépek működtettek. A zárkaépületben összesen 686 zárkát alakítottak ki, amelyek közül 11 sötétzárka volt. A Soproni Királyi Országos Fegyintézet, mint országos letartóztatási intézet kizárólag férfi elítéltek büntetésének letöltésére és a legsúlyosabb szabadságvesztés, a fegyházbüntetés végrehajtására szolgált.
Az intézet hivatalos megnevezése a tevékenység kiszélesítésével 1929-től "Soproni Királyi Országos Fegyintézet és Szigorított Dologház ", 1967-ben Sopronkőhidai Büntetés-végrehajtási Intézet, 1972-ben Sopronkőhidai Fegyház, majd az itt fogvatartottak összetételének megfelelően 1988-ban Sopronkőhidai Fegyház és Börtön lett.