A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet
A Büntetés-végrehajtási Szervezet 2022. évi Országos Terepfutó Bajnoksága került megrendezésre, melyen az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet is részt vett.
98 fő személyi állományi tag vett részt Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben megrendezett szakmai napon. Az oktatásokat 3 napra szervezték, hogy minél többen tudjanak részt venni az eseményen.
2021. augusztus 7-én kollégáink részt vettek a 39. Lidl Balaton átúszáson, melyen egyéni sikereket értek el.
Hagyományteremtő módon immár harmadik alkalommal került megrendezésre, és ezúttal is nagy érdeklődésre tartott számot az "Utak tévutak helyett, lehetőségek a pszichiátriai betegek foglalkoztatásában" címmel megrendezett konferencia az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben.
Az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet főépületének társalgó terme ad otthont az előzetes kényszergyógykezeltek és a kényszergyógykezeltek csoportos foglalkozásainak, a közös filmnézéseknek, társasjátékoknak és a nagy beszélgetéseknek.
2019. május 16-án az M1 autópálya Tatabányát elhagyó szakaszánál két gépjármű összeütközött. A Győri Járásbíróságról az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetbe visszafelé tartó kollégáink álltak meg segítséget nyújtani a balesetet szenvedett két járműnek.
„Aki előtt a kaput becsukják” – Diagnosztikus és terápiás dilemmák a kényszergyógykezeléssel összefüggésben címmel 2018. november 13-án került megrendezésre az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet második konferenciája.
Minden egész eltörött – Életutak a kényszergyógykezelés után” címmel 2017. november 28-án megrendezték az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet történetének első tudományos konferenciáját.
Minden egész eltörött – Életutak a kényszergyógykezelés után” címmel 2017. november 28-án megrendezték az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet történetének első tudományos konferenciáját.
A fogvatartottak – beleértve a kényszergyógykezelés alatt álló betegeket is – számos kihívás előtt állnak szabadulásukat követően, legyen szó szociális ügyintézésről, álláskeresésről, vagy éppen a családi kötelékek megerősítéséről, helyreállításáról. A visszailleszkedést segíti a konvergencia régiókban megvalósuló EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú, „Fogvatartottak reintegrációja” című projekt. A projekt elemei a Közép-Magyarország régióban, így az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben is megvalósulnak, azonban nem európai uniós, hanem költségvetési támogatásból.